AFCON 2027 saralashi 1-tur yakunlari: Misr va Senegal ochko yo‘qotdi, Marokash va Jazoir g‘alaba bilan boshladi
logo
28th Sen 2026

AFCON 2027 saralashi 1-tur yakunlari: Misr va Senegal ochko yo‘qotdi, Marokash va Jazoir g‘alaba bilan boshladi

AFCON 2027 saralashining 1-turi Afrika futbolida koeffitsiyentlar orasidagi katta farq har doim ham oson uch ochko degani emasligini yana bir bor ko‘rsatdi.

Bizning anonsimizdagi 888STARZ liniyasi mavjud beshta o‘yindan uchtasida favorit o‘z maqomini tasdiqladi. Kot-d’Ivuar, Marokash va Jazoir kamida ikki to‘p farqi bilan g‘alaba qozondi.

Ammo 1.46 bilan favorit bo‘lgan Misr Angolaga gol ura olmadi. Senegal esa atigi 1.19 koeffitsiyent bilan Patrik Viyeyraning ilk rasmiy o‘yinida durang bilan cheklandi.

Keniya ham uyda g‘alaba qozona olmadi, biroq bu uchrashuvni 888STARZ liniyasi bilan sun’iy ravishda solishtirmaymiz — o‘yin oldidan bukmekerning alohida koeffitsiyentlari ochiq manbalarda mavjud emas edi.

Kot-d’Ivuar 2:0 Gana: Renarning qaytishi bozor kutganidek boshlandi

Xalqaro oynaning ilk katta Afrika uchrashuvida sensatsiya bo‘lmadi.

Kot-d’Ivuar maydonga 1.60 koeffitsiyent bilan favorit sifatida chiqdi va kuchsizlangan Ganani ishonchli tarzda yengdi.

Birinchi golning o‘zi ramziy chiqdi. Erve Renar qaytganidan keyin chaqirgan sakkiz yangi futbolchidan biri — Malik Yalkuye — 44-daqiqada Frank Kessye uzatmasidan keyin hisobni ochdi. Ikkinchi bo‘limda Kessyening o‘zi penaltini aniq amalga oshirdi — 2:0.

Gana Buakega bir nechta muhim futbolchisiz keldi. Mohamed Kudus, Tomas Partey, Antuan Semenyo va Jordan Ayu tarkibda yo‘q edi, bu esa mezbonlarning favorit maqomini yanada kuchaytirdi.

888STARZ o‘yindan oldin:
Kot-d’Ivuar — 1.60 | Durang — 3.64 | Gana — 5.56

Anonsda asosiy savol Renar jamoani qanchalik tez o‘zgartira olishi edi.

Birinchi javob ishonchli chiqdi: yangi futbolchi gol urdi, Kessye o‘yinni boshqardi, Renarning ikkinchi davri esa quruq g‘alaba bilan boshlandi.

Misr 0:0 Angola: favoritning ilk jiddiy yo‘qotishi

Kot-d’Ivuar liniyani tasdiqlagan bo‘lsa, Misr biz tanlagan o‘yinlar orasidagi ilk katta kutilmagan natijani berdi.

Mezbonlar g‘alabasi atigi 1.46, durang esa 3.92 ga baholangan edi.

Misr ko‘proq hujum qildi, bo‘sh joy izladi va hatto 21-daqiqada to‘pni darvozaga kiritdi. Ammo Mostafa Zikoning goli ofsayd sabab bekor qilindi.

Angola esa final hushtagigacha bardosh berdi.

0:0.

888STARZ o‘yindan oldin:
Misr — 1.46 | Durang — 3.92 | Angola — 7.20

Angola uchun bu safardagi juda yaxshi ochko. Misr uchun esa Qohirada kutilgan startdan ancha uzoq natija.

Olti o‘yinlik guruhda bitta durang falokat emas. Ammo aynan shunday uyda yo‘qotilgan ochkolar keyinchalik oson ko‘ringan guruhni ancha murakkab holatga keltirishi mumkin.

Marokash 2:0 Gabon: sensatsiyasiz va ortiqcha asabsiz

Bu o‘yinda bozor boshqa ssenariy uchun deyarli joy qoldirmagan edi.

Marokash — 1.17, Gabon esa 15.00.

Mezbonlar o‘zidan kutilgan ishni qildi.

Nussair Mazraui 36-daqiqada hisobni ochdi. Gabon tanaffusdan keyin o‘yinga qaytishga harakat qildi, ammo Marokash nazoratni saqlab qoldi. 84-daqiqada Sufyan Rahimi hisobni 2:0 ga yetkazdi.

888STARZ o‘yindan oldin:
Marokash — 1.17 | Durang — 6.45 | Gabon — 15.00

Yangi siklning ilk rasmiy uchrashuvi uchun natija deyarli ideal: uch ochko, quruq darvoza va ortiqcha muammosiz g‘alaba.

Anonsda asosiy savol Marokash yutadimi yoki yo‘qmi emas, balki yangilangan jamoa qanday ko‘rinishi edi.

Birinchi taassurot — ijobiy.

Jazoir 3:1 Zambiya: favorit bitta xavfli vaziyatdan chiqib ketdi

Jazoir ham pre-match favorit maqomini to‘liq oqladi, garchi o‘yin bir muddat noqulay tus olgan bo‘lsa ham.

Jauen Hadjam ikkinchi daqiqadayoq hisobni ochdi, ammo tanaffusdan keyin Feshn Sakala hisobni tenglashtirdi.

Jazoir javobni uzoq kuttirmadi. O‘n daqiqadan keyin Ibrohim Maza yana mezbonlarni oldinga olib chiqdi, 74-daqiqada esa zaxiradan tushgan Anis Hadj-Mussa 3:1 ni rasmiylashtirdi.

888STARZ o‘yindan oldin:
Jazoir — 1.33 | Durang — 4.50 | Zambiya — 9.50

Bu Brahim Hemdanining terma jamoa boshidagi ilk rasmiy uchrashuvi edi va u yetarlicha ishonchli g‘alaba bilan yakunlandi.

Zambiya 1:1 dan keyin mezbonlarni biroz asabiylashtirdi, ammo aynan gol o‘tkazgandan keyingi reaksiya Jazoirning eng ijobiy jihatlaridan biri bo‘ldi.

Mozambik 1:1 Senegal: 1.19 favorit ikki ochko yo‘qotdi

Bu bizning Afrika blokimizdagi liniyaga qarshi eng katta natija bo‘ldi.

Anonsimizda Senegal g‘alabasi atigi 1.19, Mozambikniki esa 14.40 ga baholangan edi.

Avvaliga hammasi kutilgan ssenariy bo‘yicha ketayotgandek edi. Nikolas Jekson 32-daqiqada hisobni ochdi va Patrik Viyeyraning ilk rasmiy uchrashuvi oddiy g‘alaba bilan yakunlanadigandek ko‘rindi.

Ammo Jeni Katamu tanaffusgacha hisobni tenglashtirdi. Ikkinchi bo‘limda Senegal ikkinchi golni topa olmadi.

1:1.

888STARZ o‘yindan oldin:
Senegal — 1.19 | Durang — 5.95 | Mozambik — 14.40

Natijalar maqolasida pre-match liniyasiga qaytish nega muhimligi aynan shu uchrashuvda yaxshi ko‘rinadi.

Senegal yutqazmadi, ammo 1.19 koeffitsiyent bilan durang — baribir sezilarli ochko yo‘qotish.

Ayniqsa, guruhning boshqa uchrashuvida Sudan Efiopiyani 1:0 hisobida yengib, darhol Viyeyra jamoasidan yuqoriga chiqib olganini hisobga olsak.

Senegalning yangi sikli falokat bilan boshlanmadi, ammo bozor kutgan natija ham bu emas edi.

Keniya 1:1 Eritreya: mezbonlar faqat oxirida qutqarildi

Keniyani anonsga AFCON 2027 mezbonlaridan biri ekani va mahalliy auditoriya uchun alohida ahamiyatga ega bo‘lgani sabab qo‘shgan edik.

Start esa kutilganidan ancha qiyin chiqdi.

Eritreya birinchi bo‘limda Keniya himoyasidagi xatodan foydalanib oldinga chiqdi — Nahom Girmay Netabay gol urdi.

Keniya uzoq vaqt javob topa olmadi va mag‘lubiyatdan faqat yakunga uch daqiqa qolganida Rayan Ogam yordamida qutuldi.

1:1.

Bu uchrashuvni koeffitsiyentlar bilan ataylab solishtirmaymiz. O‘yin oldidan 888STARZning alohida liniyasi ochiq manbalarda mavjud emas edi, shuning uchun uni keyin o‘ylab topishning ma’nosi yo‘q.

Keniya saralash bosimi ostida emas — uy turniridagi joy allaqachon kafolatlangan.

Ammo 2027-yilga tayyorgarlik nuqtai nazaridan bu o‘yin baribir ko‘p narsani ko‘rsatdi. Eritreya safarda katta g‘alabaga bir necha daqiqa qolgandi, Keniya esa hech bo‘lmasa bir ochkoni saqlab qolish uchun kurashishga majbur bo‘ldi.

Biz tanlagan o‘yinlar 888STARZ liniyasiga nisbatan qanday yakunlandi

Uchrashuv888STARZ liniyasiNatijaLiniyaga nisbatan
Kot-d’Ivuar — Gana1.60 / 3.64 / 5.562:0Favorit yutdi
Misr — Angola1.46 / 3.92 / 7.200:0Favorit ochko yo‘qotdi
Marokash — Gabon1.17 / 6.45 / 15.002:0Favorit yutdi
Jazoir — Zambiya1.33 / 4.50 / 9.503:1Favorit yutdi
Mozambik — SenegalSenegal 1.19 / Durang 5.95 / Mozambik 14.401:1Favorit ochko yo‘qotdi
Keniya — Eritreya888STARZ liniyasi mavjud emas edi1:1—

Faqat g‘oliblarga qarasak, 1-tur ancha tinch o‘tgandek ko‘rinadi. Kot-d’Ivuar, Marokash va Jazoir uch ochko bilan boshladi va favorit maqomini tasdiqladi.

Ammo eng qiziq voqealar aynan kutilgan natija chiqmagan o‘yinlarda sodir bo‘ldi.

Misr 1.46 koeffitsiyent bilan uyda Angolaga gol ura olmadi. Senegal 1.19 bilan Viyeyraning ilk rasmiy uchrashuvida Mozambikka ikki ochko berdi. Keniya Eritreyaga uyda yutqazishga yaqin edi va faqat oxirida durangni saqlab qoldi.

Shu sabab atigi bir turdan keyin ayrim guruhlar bir necha kun avvalgidan ancha kam prognoz qilinadigan ko‘rinishga keldi.

AFCON saralashida uzoq moslashishga vaqt yo‘q. Keyingi o‘yinlar deyarli darhol boshlanadi — va ilk turda ochko yo‘qotgan jamoalar allaqachon javob berishga majbur bo‘ladi.