Millatlar Ligasi 1-tur yakunlari: Ispaniya yana Angliyani yengdi, Belgiya Italiyani hayratda qoldirdi, Ukraina Budapeshtda g‘alaba qozondi
logo
28th Sen 2026

Millatlar Ligasi 1-tur yakunlari: Ispaniya yana Angliyani yengdi, Belgiya Italiyani hayratda qoldirdi, Ukraina Budapeshtda g‘alaba qozondi

Millatlar Ligasi 1-turi pre-match liniyasi ko‘rsatganidan ancha kutilmagan chiqdi. Biz anonsda ajratib ko‘rsatgan olti uchrashuvdan uchtasida 888STARZ favoriti g‘alaba qozondi, yana ikkitasida koeffitsiyenti yuqoriroq bo‘lgan jamoa uch ochkoni oldi. Niderlandiya va Germaniya esa ochkolarni bo‘lishib oldi.

Turning eng katta o‘yini kutilganidan ham tomoshabop bo‘ldi — “Uembli”da beshta gol. Italiya Roberto Manchinining ikkinchi davrini uy mag‘lubiyati bilan boshladi, Ukraina esa Budapeshtda pre-match favorit hisoblangan Vengriyani yengdi.

Angliya 2:3 Ispaniya: Oyarzabal yana “Uembli”da hal qildi

Bu hikoya go‘yo oldindan yozilgandek.

Yevro-2024 finalida Angliyaga qarshi g‘alaba golini aynan Mikel Oyarzabal urgandi. Ikki yil o‘tib, u yana “Uembli”ga qaytdi — va yana hal qiluvchi zarbani berdi.

Ispaniya uchrashuvni ideal boshladi: Lamin Yamal ilk ikki daqiqadayoq hisobni ochdi. Angliya tanaffusgacha javob qaytardi. Entoni Gordon qarshi hujumdan keyin tenglashtirdi, keyin esa Harri Keynning rikoshetli zarbasi mezbonlarni oldinga olib chiqdi.

Ikkinchi bo‘limdagi burilish nuqtasi — Keynning penaltidan foydalana olmagani. Shundan keyin o‘yin butunlay o‘zgardi. Aleks Baena 2:2 qildi, so‘ng Oyarzabalga assist berdi. U esa yakunga 16 daqiqa qolganida 3:2 ni rasmiylashtirdi.

Bizning anonsimizda bu turdagi eng teng bozorlardan biri edi:

888STARZ o‘yindan oldin:
Angliya — 2.85 | Durang — 3.30 | Ispaniya — 2.50

Ispaniya faqat kichik favorit edi — va shu kichik ustunlik yetarli bo‘ldi.

Koeffitsiyentdan ham qiziqrog‘i: Ispaniya yana katta o‘yinda Angliyani yengdi, bu safar safarda va 1:2 hisobidan qaytib.

Italiya 0:2 Belgiya: liniyaga qarshi birinchi katta natija

Bu safar natija pre-match bahosiga qarshi bordi.

Italiya 2.14 bilan kichik favorit edi, Belgiya g‘alabasi esa 3.26 ga baholangan.

Maydonda esa Mark van Bommel jamoasi ishonchliroq ko‘rindi.

Mika Godts 21-daqiqada Kevin De Bryuyne uzatmasidan keyin hisobni ochdi. Janluiji Donnarumma Italiyani bir necha marta qutqardi, ammo ikkinchi bo‘limda zaxiradan tushgan Dodi Lukebakio 20 metrlardan ajoyib zarba bilan nuqta qo‘ydi.

Italiya 0:2 Belgiya.

888STARZ o‘yindan oldin:
Italiya — 2.14 | Durang — 3.56 | Belgiya — 3.26

Bu biz tanlagan olti o‘yin orasidagi eng sezilarli natijalardan biri bo‘ldi.

Roberto Manchinining Italiyadagi ikkinchi davri uy mag‘lubiyati bilan boshlandi. Van Bommel esa ilk rasmiy uchrashuvidayoq ideal natija oldi.

Vengriya 0:1 Ukraina: Sikan 3.28 bilan g‘alaba keltirdi

Yana bir o‘yin — bozor yutqazgan jamoani favorit qilgan edi.

Budapeshtda Vengriya kichik favorit bo‘lgan:

888STARZ o‘yindan oldin:
Vengriya — 2.26 | Durang — 3.26 | Ukraina — 3.28

Ammo kechaning yagona goli Ukraina hisobiga yozildi.

Gol muallifi ham alohida hikoya bo‘ldi. Danilo Sikan uch yildan ortiq tanaffusdan keyin terma jamoaga qaytdi va darhol g‘alaba golini urdi. Bu uning Ukraina safidagi 2021-yil sentabrdan beri ilk goli edi.

0:1 — Ukraina B2 guruhini juda muhim safar g‘alabasi bilan boshladi.

Olti o‘yinlik qisqa guruhda bunday start ayniqsa muhim. Ukraina nafaqat uch ochko oldi, balki bozor to‘g‘ridan-to‘g‘ri raqib sifatida ko‘rgan jamoadan ochkolarni tortib oldi.

Niderlandiya 1:1 Germaniya: eng teng bozor aynan shunday yakunlandi

Bu yerda pre-match liniyasi uchrashuv xarakterini deyarli mukammal ko‘rsatdi.

Niderlandiya 2.38, Germaniya 2.74, durang esa 3.74 bilan baholangan. Katta farq yo‘q edi.

Maydonda ham shunday bo‘ldi.

Feliks Nmecha birinchi bo‘limda Germaniyani oldinga olib chiqdi va Yurgen Kloppning debyuti g‘alaba bilan tugaydigandek edi. Ammo qo‘shib berilgan daqiqalarda Kodi Gakpo havodan zarba bilan Niderlandiyaga 1:1 ni olib keldi.

888STARZ o‘yindan oldin:
Niderlandiya — 2.38 | Durang — 3.74 | Germaniya — 2.74

Xavi Ernandes ham, Klopp ham yangi bosqichni bir ochko bilan boshladi.

Turkiya 0:1 Fransiya: favorit yutdi, ammo oson emas

Bu o‘yinda pre-match bahosi ishladi.

Fransiya 1.48 bilan yaqqol favorit edi va uch ochkoni sardori yordamida oldi.

54-daqiqada Maykl Olise Kilian Mbappega uzatma berdi, u esa terma jamoadagi 67-golini urdi. Biroq ko‘p o‘tmay Mbappe jarohat oldi va maydonni tark etishga majbur bo‘ldi.

Turkiya deyarli oxirigacha o‘yinda qoldi, ammo darvozabon Ugurjan Chakirning kechki qizil kartochkasi vazifani yanada qiyinlashtirdi.

888STARZ o‘yindan oldin:
Turkiya — 6.30 | Durang — 4.54 | Fransiya — 1.48

0:1 — Zinedin Zidan Fransiyadagi faoliyatini g‘alaba bilan boshladi, ammo bu oson kecha bo‘lmadi.

Portugaliya 1:0 Uels: uch ochko, lekin yirik hisob emas

Biz tanlagan o‘yinlar ichidagi eng katta favorit ham vazifani bajardi.

Portugaliya g‘alabasi atigi 1.21, Uels esa 14.00 bilan baholangan edi.

Joau Feliks 22-daqiqada Nunu Mendesh uzatmasidan keyin yagona golni urdi. Portugaliya o‘yinning katta qismini nazorat qildi, ammo Uelsda tenglashtirish uchun juda yaxshi imkoniyat ham bo‘ldi — ikkinchi bo‘limda Brennan Jonson to‘sinni nishonga oldi.

888STARZ o‘yindan oldin:
Portugaliya — 1.21 | Durang — 6.35 | Uels — 14.00

Kutilgan yirik g‘alaba bo‘lmadi — atigi 1:0. Ammo favorit natijani baribir oldi.

Biz tanlagan olti o‘yin 888STARZ liniyasiga nisbatan qanday yakunlandi

UchrashuvPre-match 1–X–2NatijaLiniyaga nisbatan
Niderlandiya — Germaniya2.38 / 3.74 / 2.741:1Durang
Portugaliya — Uels1.21 / 6.35 / 14.001:0Favorit yutdi
Italiya — Belgiya2.14 / 3.56 / 3.260:2Autsayder yutdi
Turkiya — Fransiya6.30 / 4.54 / 1.480:1Favorit yutdi
Vengriya — Ukraina2.26 / 3.26 / 3.280:1Autsayder yutdi
Angliya — Ispaniya2.85 / 3.30 / 2.502:3Favorit yutdi

Birinchi tur yana bir narsani ko‘rsatdi: xalqaro futbolni faqat jamoalar nomiga qarab o‘qish xavfli.

Ispaniya kichik favorit maqomini tasdiqladi, ammo buning uchun “Uembli”da hisobni o‘zgartirishiga to‘g‘ri keldi. Fransiya va Portugaliya kutilgan uch ochkoni oldi, lekin ikkalasi ham atigi bitta gol farqi bilan. Germaniya esa g‘alabani qo‘shib berilgan daqiqalarda boy berdi.

Liniyaga qarshi eng katta natijalar Italiya va Vengriyada bo‘ldi: Belgiya Rimda 3.26, Ukraina esa Budapeshtda 3.28 koeffitsiyent bilan g‘alaba qozondi.

1-tur tugadi, endi esa bir nechta guruhdagi vaziyat keyingi o‘yinlar oldidan butunlay boshqacha ko‘rinadi.